Son altı ayda 330 hırsızlık olayı

Erzurum’da yılın ilk 6 ayında 330 hırsızlık olayı meydana geldi.
Erzurum’da yıl içinde çeşitli tarihlerde düzenlenen operasyonlarda hurda malzeme, ev, iş yeri ve araçlardan hırsızlık yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınan 229 kişiden 56′sı tutuklandı.
İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklama göre, Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince, 2013 yılı içerisinde çeşitli tarihlerde 128 ev, 127 iş yeri ve 75 araçtan hırsızlık ile hurda malzeme hırsızlığı olaylarıyla ilgili kent genelinde parmak izi, kamera görüntüleri, görgü tanığı ve malzemelerin bulunabilmesi için muhtemel yerler araştırılarak çalışmalar yapıldı. Çalışmalar kapsamında evden hırsızlıkla ilgili 58, iş yerinden hırsızlık kapsamında 110, araçlardan hırsızlık yaptıkları iddiasıyla 35 ve hurda malzeme hırsızlığına yönelik düzenlenen operasyonlarda da 26 kişi gözaltına alındı. 229 zanlıdan 56′sı çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklandı.
Hırsızlık malı satın almaktan da 3 hurdacıya yasal işlem yapıldı.

Paylaş

DeliciousDiggGoogleStumbleuponRedditTechnoratiYahooBloggerMyspaceRSS

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Widgetized Section

Go to Admin » appearance » Widgets » and move a widget into Advertise Widget Zone